دیدار اعضای «کتابشهر شهرکرد» با خبرنگاران این شهر

user photo
سید محمدمهدی مرتضوی
۱۹ مرداد ۱۴۰۰
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

هر سال روز 17مرداد را به مناسبت شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف را روز خبرنگار نام‌گذاری کرده اند. در این روز همکاران ما در کتابشهر «شهرکرد»و مجمئعه کتابشهر ایران به نیابت از همه کتابفروشان ایران دیداری را با خبرنگاران شهرکرد هماهنگ کردند تا علاوه بر تکریم این روز و جایگاه خبرنگاران بر اهمیت جریان رسانه‌ای کشور هم تاکید کنند.

کارگزار کتابشهر شهردکرد، سید مهدی میر احمدی، روز یکشنبه در دیدار با خبرنگاران مرکز چهارمحال و بختیاری به مناسبت روز خبرنگار افزود: فعالان حوزه کتاب و اهالی رسانه و خبرگزاری‌ها هر کدام به نوعی در جبهه فرهنگی در حال تلاش هستند و همان‌گونه که رسانه‌ها در فراهم کردن نیاز فکری جامعه قدم بر می‌دارند، حاضران در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی نیز برای تهیه غذای روح مردم به فعالیت می‌پردازند. وی با بیان اینکه هدف کتاب‌فروشی‌های جبهه انقلاب، جریان سازی صحیح در مسیر کتاب و کتاب‌خوانی در کشور است، افزود: این جریان بدون مشارکت رسانه‌ها و تعامل این 2 مجموعه محقق نخواهد شد. میراحمدی تصریح کرد: رسانه‌های غربی و جریان‌های فکری معاند هزینه‌های بسیاری را علیه فرهنگ ایرانی اسلامی صرف می‌کند و اگر نهادهای فعال در امر کتاب و کتاب‌خوانی نتوانند با رسانه‌های داخلی و متخصصان این حوزه تعامل و همکاری خود را شکل دهند هرگز نخواهند توانست در مقابل هجمه‌های شکل گرفته، قد علم کرده و مقاومت کنند. وی بر نقش پررنگ رسانه و فضای مجازی در عصر حاضر تاکید کرد و گفت: باید لذت کتاب‌خوانی و دستیابی به افق‌های جدید فکری را به روش‌های مختلف برای مردم توصیف کرد و این توصیف و تبیین در تخصص رسانه و خبرگزاری است. میراحمدی شکل‌گیری گروه‌های مشترک میان رسانه و فعالان حوزه کتاب را ضروری دانست و یادآور شد: برگزاری نشست‌های معرفی و نقد کتاب در خبرگزاری‌ها با حضور اهالی فرهنگ می‌تواند علاوه بر تداوم جریان کتاب‌خوانی به شکل‌گیری ایده‌های جدید برای جذب اقشار مختلف به ویژه جوانان به کتاب‌خوانی کمک کند.


Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/ketabshahrco.ir/public_html/model/comment.php on line 347