کتاب‌های پرفروش تیر ماه در شعب کتابشهر ایران

user photo
سید محمدمهدی مرتضوی
۴ مرداد ۱۴۰۰
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 11 دقیقه

کتاب‌های پرفروش تیرماه 1400 در شعب کتابشهر ایران خبر از یک تابستان داغ برای کتاب‌ها می‌دهند. این بار در لیست کتاب‌های پرفروش شعب کتابشهر ایران تقریبا همه جور کتابی به چشم می‌خورد. از کتاب‌های دینی و مذهبی گرفته تا کتاب‌هایی که به رونق کسب و کار کمک می‌کند! این بار حتی در بین پرفروش‌ها کتاب‌های خودیاری هم هستند و رمان‌های کلاسیک هم به چشم می‌خورند. به نظر ما نسبت به لیست کتاب‌های پرفروش خرداد ماه که در همین‌ جا منتشرش کردیم تنوع کتاب‌ها بیشتر شده و این خودش یک مزیت است و نشان از روزهای نوید بخش خوبی می‌دهد.

هر کتابی پرفروش می‌شود!

کتاب‌هایی که در ادامه مشاهده می‌کنید همگی با تلاش کتابفروشان هر شعبه از کتابشهر ایران به پرفروش رسیده‌اند و هر کدام داستان مخصوص به خودش را دارد. کتاب‌هایی که وقتی وارد لیست پرفروش‌ها شدند یعنی دست خواننده‌های بسیاری را گرفته و به دنیای خودشان کشانده اند. تفاوتی ندارد که چه کتابی باشد، هر کتاب دنیایی دارد که فقط با خواندن آن می‌توان به آن وارد شد. هر کتاب را برای شما معرفی می‌کنیم تا بیشتر با آن‌ها آشنا بشوید و اگر دلتان خواست آن‌ها را بخوانید.

پرفروش‌های کتابشهر بهارستان؛

1. کلیله و دمنه 18: جغدی که شاه شد
این کتاب خیلی خیلی خیلی گزینه مناسبیه برای آشنایی بچه‌ها با کتاب کهنی مثل کلیله و دمنه! ما بزرگترها شاید با تاریخچه کتاب کلیله و دمنه آشنا هستیم مثلا میدونیم که این کتاب در زمان ساسانیان از هنر به ایران آورده شد و شامل حکایات متنوع و پندآموزی‌ه اما خیلی از ما با محتوای اون آشنایی نداریم. این کتاب هم از تاریخچه این کتاب برای بچه‌ها میگه و هم اون‌ها رو با قصه‌های این کتاب کهن آشنا می‌کنه. این کتاب توسط نشر قدیانی منتشر شده و نویسنده اون هم خانم مژگان شیخی هست.

2. فرنگیس
فرنگیس از کتاب‌هایی هست که رهبر انقلاب توصیه کردند تا خوانده بشه. داستان زنی که تندیس او کنار پارک شیرین کرمانشاه نماد رشادت و شیردلی زنان ایران است. زنی که تنها با یک تبر یک عراقی را کشت و دیگری را اسیر کرد! در مراسم هفتمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت با موضوع بررسی نقش بانوان در دوران دفاع مقدس که صبح یکشنبه
1397/07/08 در مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «فرنگیس» منتشر شد. این کتاب توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

3. عصرهای کریسکان
از کومله و دموکرات کم خوانده ایم! آن‌ها هم زمانی به مردم این سرزمین ظلم کرده اند و حیف است که جنایات آن‌ها را فراموش کنیم. کتاب «عصرهای کریسکان»، خاطرات آقای امیر سعیدزاده (سعید سردشتی) از فعالیت‌های دوران پیش از انقلاب و مجاهدت‌های دفاع مقدس تا رنج‌های اسارت در زندان‌های کومله و دموکرات است که به قلم کیانوش گلزار راغب تدوین و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

4. من میترا نیستم
راز درخت کاج برای بسیاری از خوانندگان ادبیات انقلاب اسلامی آشناست. سرکار خانم رامهرمزی اولین بار در سال 1388 این کتاب را نوشتند و آن را منتشر کردند. نویسنده خودش می‌گوید؛ «بعد از نوشتن زندگی­نامه شهید کمایی بارها در جمع خوانندگان کتاب قرار گرفتم و سوالات آنها را پیرامون مطالب کتاب شنیدم.» به همین خاطر و دلیل پاسخگویی به سوالات و ابهامات خوانندگان تصمیم می‌گیرد تا مجدد کار تحقیق و پژوهش را از سر بگیرد و اطلاعات کتاب را تکمیل کند. به همنی خاطر پس از یک دهه کتاب «من میترا نیستم» را تدوین و چاپ کرده که همان نسخه تکمیل شده کتاب من میترا نیستم است!

5. فر و فر صدا میاد
مجموعه «فردا رو می‌سازیم» مجموعه‌ای است که جلد دوم آن «فر و فر و فر صدا میاد» به موضوع «جهاد تولید ماسک در روزهای کرونایی و نقش کودکان در کنار مادران با محوریت مسجد» می‌پردازد. این کتاب با ترانه‌های دوست‌داشتنی و نقاشی‌هایی برای رنگ‌آمیزی کودکان با موضوع در میانه موج مواسات و همدلی در کشور،  امید به آینده‌ای روشن را نوید می‌دهد.

پرفروش‌های کتابشهر مشهد؛

1. قرآن کریم
نیاز به معرفی ندارد! اگر روی طاقچه خانه‌تان یا در کتابخانه‌تان است و خاک گرفته به سراغش بروید. پشیمان نخواهید شد.

2. صحیفه سجادیه
دعاهای بی‌نظیر صحیفه سجادیه که راهنمایی است برای گفتگوی بهتر با خدا هم نیاز به معرفی ندارد. بعد از قرآن و نهج البلاغه به سراغش بروید. مخصوصا با ترجمه آقای رضایی که ترجمه تایید شده آیت الله خامنه‌ای هم هست و بسیار روان و خواندنی است.

3. هویج بستنی
"هویج بستنی" مجموعه ای از داستان های جذاب و خواندنی به قلم "فرهاد حسن زاده" است که برای مخاطب نوجوان به نگارش درآمده است. این مجموعه که ده داستان طنزآمیز با مضمون اجتماعی را در بردارد، به مسائلی می پردازد که مخاطبین حوزه ی کودک و نوجوان را بیشتر هدف قرار داده و علاوه بر اینکه خوانشی لذت بخش را برایشان فراهم می آورد، چشم آن ها را به مسائلی که پیرامونشان در جریان است باز می کند و ذهن آنان را روشن می کند. این کتاب را نشر افق چاپ کرده است.

4. مجموعه قصه‌های خدا
بهروز رضایی کهریز در مجموعه کتاب‌های «قصه‌های خدا» برای مخاطب کودک و نوجوان داستان‌هایی نوشته که درباره پیامبران است. مجموعه‌ای 12جلدی که توسط نشر طلایی چاپ شده.

5. چه مهربان است خدا
مجموعه ده جلدی «چه مهربان است خدا»، می کوشند بچّه ها، این حقیقت را کشف کنند که خدا خیلی مهربان است.
او هر چیزی را که نیاز داریم، به ما داده و دنیای ما را زیبا و قشنگ کرده است. این کتاب ها برای کودکان 5 تا 9 سال نگاشته شده است و با تصاویر رنگی و زیبای فراوانی همراه شده است.

پرفروش‌های کتابشهر بوشهر؛

1. غرور و تعصب
غرور و تعصب، اثر زیبا و ماندگار جین آستن، داستانی زییا از عشق، غرور و پیش‌داوری‌هایی است که عشق را آلوده می‌کنند. از غرور و تعصب بارها، فیلم‌های سینمایی و سریال‌هایی ساخته شده که آن را در تمام دنیا محبوب کرده است. نسخه‌آی که در کتابشهر بوشهر پرفروش شده توسط انتشارات علمی و فرهنگی به چاپ رسیده است.

2. خلق مدل کسب و کار
خلق مدل کسب و کار کتابی است که توسط انتشارات آریانا قلم به چاپ رسیده. استراتژیست‌ها باید بدانند که مدل کسب‌وکار یک سازمان چیست تا بتوانند چالش سازمان در تعامل با محیط را درک کرده و برای گذر از آن استراتژی مناسب را فرموله کنند.

3. باشگاه پنج صبحی‌ها
رابین شارما در کتاب باشگاه 5 صبحی ها ، داستان حیرت انگیز و شگفت انگیز دو انسان معمولی است که به دنبال بهره وری، رفاه و آرامش بیشتر در عصر حواس پرتی دیجیتالی و پیچیدگی های فراوان هستند که با فردی بسیار موفق و جذاب روبرو می شوند. این فرد آنها را به یک سفر شگفت انگیز به سراسر جهان می برد که به آنها کمک می کند به طور چشمگیری کسب و کار خود را ارتقا بخشند، و همچنین اثربخشی آنها را همراه با احساس آزادی شخصی بهبود می دهد. پیشنهاد ما خواندن ترجمه نشر نون است.

4. راه اندازی کسب و کار
کتاب راه اندازی کسب و کار با دیدگاهی نظام‌مند به ارائه گام‌هایی عملیاتی برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا پرداخته است. این کتاب به شکلی توانمند و با زبانی ساده مباحث عملیاتی را طرح کرده و این کتاب را ابزاری عملیاتی برای ساخت کسب‌وکار جدید و مبتنی بر نوآوری فناورانه نموده است.

5. شب‌های روشن
کتاب شب‌های روشن، داستان لطیف و عاشقانه‌ای از فئودور داستایفسکی نویسنده مشهور و تأثیرگذار اهل روسیه است. شب‌های روشن از احساسات مرد جوان تنهایی می‌گوید که به دنبال هم‌صحبت می‌گردد. خواندن کتاب زیبای شب‌های روشن با ترجمه‌ی روان و فوق‌العاده‌ی مترجم زبردست، سروش حبیبی، لذتی دوچندان دارد.

پرفروش‌های کتابشهر زاهدان؛

1. قرآن کریم
نیاز به معرفی ندارد! اگر روی طاقچه خانه‌تان یا در کتابخانه‌تان است و خاک گرفته به سراغش بروید. پشیمان نخواهید شد.

2. کلیات مقاتیح الجنان
دعاهای شیعی برای ارتباط با خدا را در این کتاب بجویید.

3. حواست رو جمع کن جلد1
مجموعه «حواستو جمع کن» به توضیح آن دسته از فعالیت های آموزشی می پردازد که کودک شما با انجام آن ها می تواند مهارت های خود را در بسیاری از عرصه ها تقویت کند. این مجموعه ی کمک آموزشی می تواند توسط اولیا و مربیان محترم در خانه و در مراکز پیش دبستانی، در مهدکودک ها و در کلاس های آمادگی برای کودکان با نیازهای ویژه مورد استفاده قرار گیرد. آموزش های این مجموعه ضمن ایجاد میل و شوق به یادگیری در کودکان و تقویت تمرکز و دقت در تمام زمینه های آموزشی و آشنا نمودن آنان با دنیای اطراف خود، کودکان را آماده ی آموزش های کلاس اول می کند.

4. بهترین قصه‌های دنیا جلد4
علاءالدین پسر فقیری است که وارد چاهی جادویی می‌شود و در آنجا چراغ جادویی را می‌یابد... تصویرهای برجسته و جدا از صفحه‌های کتاب، تماشای آنها را جالب‌تر کرده است. دیدن این نقاشی‌های برجسته، به اندازه‌ی خواندن خود داستان، جذاب و سرگرم‌کننده است. این کتاب توسط نشر قدیانی به چاپ رسیده است.

5. شرح دعای سحر
کتاب شرح دعای سحر که شرحی است عرفانی بر دعای معروف سحر مروی از امام باقر علیه السّلام به قلم حضرت امام خمینی (رضوان اللّه تعالی علیه) در سن 27 سالگی ایشان به رشته تحریر در آمده و نخستین اثر قلمی آن بزرگمرد است. این کتاب بر پایه عرفان نظری و اصطلاحات رمزگونه مشایخ این فن نوشته شده، از این رو برگردان آن به زبان فارسی آن هم در سطح فهم عموم کاری نامیسر جلوه می نمود، اما عشق و ارادت مترجم محقق و شیوا قلم آن به امام، ایشان را به ترجمه آن واداشت تا هم این اثر گرانقدر مهجور نماند و هم امت فداکار آن امام عزیز از بهره های علمی و معنوی آن در حد میسور محروم نگردند، و ناشر نیز با همین انگیزه به چاپ آن اقدام نمود.

پرفروش‌های کتابشهر شهرکرد؛

1. داستان راستان
داستان راستان نوشته مرتضی مطهری کتابی در باب فضایل و کرامات پیامبر اسلام (ص) و خاندان اوست. این کتاب در قالب 125 داستان که ریشه در تعلیمات اسلامی دارد به رشته تحریر درآمده است. مرتضی مطهری که مجتهدی عالم بر فقه و فیلسوفی اندیشمند بود، توانسته مفاهیم اخلاقی و اجتماعی را با لحنی ساده و قابل فهم بیان کند.

2. من ادواردو نیستم
من ادواردو نیستم» 72 داستانک از زندگی ثروتمندترین شهید شیعه، مهدی (ادواردو) آنیلی برای نوجوانان است.

3. مسافر ملکوت
نوشته سید حمید مشتاقی نیا نیم نگاهی به زندگی و اوج بندگی طلبه ی شهید شیخ محمد زمان ولی پور است.

4. غرور و تعصب
غرور و تعصب را برایتان چند جمله بالاتر معرفی کرده‌ایم.

5. 10چیزی که از آن متنفرم
این اثر که رمانی به قلم رنده عبدالفتاح, نویسنده مصری فلسطینی و ساکن استرالیاست, نویسنده داستان زندگی دختری مسلمان را روایت می کند که با مهاجرت خانواده اش به کشوری غیر مسلمان (استرالیا) دچار دوگانگی های هویتی در مواجه با جامعه جدید شده است.

پرفروش‌های کتابشهر نوجوان؛

1. دفتر خاطرات بچه لاغر مردنی
مجموعه «دفتر خاطرات بچه لاغرمردنی» اثری محبوب از نویسنده و کارتونیست آمریکایی،
جف کینی است. او ماجراهای خنده‌دار پسر نوجوانی به نام «گرگ» را نقل می‌کند که اتفاقات و خاطره‌های روزانه خود را در دفتر خاطرات شخصی‌اش می‌نویسد. روانی، سادگی و بامزه بودن لحن نوشته‌ها این مجموعه را به اثری محبوب در بین نوجوانان و حتی مخاطبان بزرگسال تبدیل کرده است. ضمن اینکه هر صفحه از کتاب نیز، شامل نقاشی‌ها و تصاویر جالبی است که باعث جذاب و خواندنی‌تر شدن آن شده است.

2. شادی‌های دخترانه
این کتاب پُر از نکته، فعالیت و ایده است. به‌علاوه، راهکارهایی به تو یاد می‌دهد تا بتوانی آرامشت را حفظ کنی، لذت بیش‌تری ببری، اعتماد‌به‌نفس داشته باشی، صادقانه با کسانی که دوستشان داری ارتباط برقرار کنی، روی موارد مهم تمرکز کنی، بعد از هر شکست دوباره انرژی‌ات را به دست بیاوری، از ته دل بخندی، روز‌به‌روز قوی‌تر شوی و شادترین دختر روی زمین باشی.

3. آن مرد با باران می‌آید
این کتاب روایت داستانی زندگی یک خانواده طبقه متوسط در کوران انقلاب را مطرح کرده است که وقایع داستان حول یک گروه نوجوان که در راس آنها شخصیتی به نام بهزاد است، اتفاق می افتد.

4. مجموعه داستان مصور دنباله دار ایلیا
ایلیا تولد یک قهرمان نوشته امین توکلی یک مجموعه داستان دنباله‌دار مصور یا کمیک استریپ از گروه کمیکا است که جلد دوم آن را می‌خوانید. کتاب‌های کمیک یا داستان مصور، کتاب‌هایی هستند که به کمک تصاویر، داستانی را برای شما تعریف می‌کنند.

5. امیر گل‌ها
«امیر گل ها» جلد دوم از مجموعه چهارده جلدی «سیره کاربردی چهارده معصوم» است که جلد اول آن با نام «هم نام گل های بهاری» برنده جایزه کتاب سال حوزه شد. در این مجموعه سعی می شود مسایل مختلف زندگی از دیدگاه اهل بیت بیان شود و هدف این مجموعه پاسخ به این سوال است که در روزگار امروز و برای انسان قرن بیست ویکم چگونه اهل بیت می توانند الگو باشند و چگونه آنها می توانند گرهی از زندگی مردم باز کنند.

همه این کتاب‌ها در کتابفروشی‌ها و شعب کتابشهر ایران موجود هستند. در ضمن این گزارش در اینستاگرام مجموعه کتابشهر ایران هم منتشر شده است.