کتاب‌‌های پرفروش خرداد ماه شعب کتابشهر ایران

user photo
سید محمدمهدی مرتضوی
۱ تیر ۱۴۰۰
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 8 دقیقه

هر کتابی پرفروش می‌شود!

کتاب‌هایی که در ادامه مشاهده می‌کنید همگی با تلاش کتابفروشان هر شعبه از کتابشهر ایران به پرفروش رسیده‌اند و هر کدام داستان مخصوص به خودش را دارد. کتاب‌هایی که وقتی وارد لیست پرفروش‌ها شدند یعنی دست خواننده‌های بسیاری را گرفته و به دنیای خودشان کشانده اند. تفاوتی ندارد که چه کتابی باشد، هر کتاب دنیایی دارد که فقط با خواندن آن می‌توان به آن وارد شد.

پرفروش‌های کتابشهر بهارستان؛

1. تن تن و سندباد
کتاب "تن تن و سندباد" روایتی است برای بچه‌های کتابخوان که از رویارویی تن تن و دوستان غربی‌اش به شرق سفر می‌کنند تا در مقابل سندباد قرار بگیرند.

2. شکوه امر خدا
شکوه امر خدا از آن دسته کتاب‌هایی است که خواندن‌ش را در ایام اعتکاف توصیه می‌کنیم. علیرضا پناهیان در این کتاب می‌کوشد تا با نگاهی تربیتی و اخلاقی، به سؤال «چرا خدا امر می‌کند؟» پاسخ داده و در ضمن این پاسخ، برخی از مفاهیم عمیق تربیتی دین اسلام را به زبانی ساده توضیح دهد.

3. کفش باز
داستان کفش و برندی که هر روز آن را می‌پوشیم و همراه ماست، نایکی و برند نایکی! کفش باز روایتی از سفر یک قهرمان بی نظیر است؛ حکایتی حماسی از ایمان، عزم راسخ، تعالی، شکست، پیروزی، عشق و دانشی ارزشمند. به آن‌هایی که کسب و کار دارند به شدت توصیه‌‌اش می‌کنیم.

4. حواستو جمع کن
یک مجموعه کتاب خوب برای فرزندان شما!
اهداف آموزشی این مجموعه عبارتند از:
شکل شناسی، تشخیص و ارتباطات، تمرکز و دقت، تفاوت ها و تشابه ها، درک فضایی، مفاهیم علوم و طبقه بندی گیاهان و جانوران، آشنایی با کاربرد وسایل و ارتباط با محیط اطراف، مفاهیم ریاضی و آموزش ریاضی، هماهنگی چشم و دست.یکی از اصول آموزش کودکان در کلاس های پیش از دبستان مرحله ی یادگیری مفاهیم ملموس و کاربردی و روابط جزء و کل و تشخیص ارتباطات بین اشیاء و تقویت تمرکز و توجه و دقت می باشد که در این مجموعه می توان از جلدهای 1 و 2 کتاب حواستو جمع کن استفاده کرد.

5. طرح بازاریابی کسب و کارهای کوچک
اگر اهل کسب و کار هستید به این کتاب نیاز دارید! جدی می‌گوییم. کتاب خودش را معرفی کرده و این متن کامل از معرفی ماست.
"شاید هم به این فکر می‌کنید که اصلاً نیازی به آن دارید یا خیر؟ باید بگویم اگر با مشتری سروکار دارید و برای بهبود و گسترش این ارتباط معتقد به استفاده از فعالیت‌های بازاریابی هستید، بله، نیاز دارید. اما این کتاب چطور به شما کمک می‌کند؟ قرار است در کنار هم طرح بازاریابی شما را به 9 قسمت تقسیم و با گذر از هر فصل کتاب، به کمک خودتان، یکی از آن بخش‌ها را کامل کنیم. درواقع وقتی به پایان کتاب برسید، طرح بازاریابی یک صفحه‌ای شما هم کامل شده و آمادۀ اجراست، به همین سادگی."

پرفروش‌های کتابشهر بوشهر؛

1. سلام بر ابراهیم
کتاب سلام بر ابراهیم که دو جلدی است. «سلام بر ابراهیم» کتابی است که در قالب زندگینامه ای مختصر و 69 خاطره درباره شهید بزرگوار و مفقود الاثر «ابراهیم هادی» منتشر شده است. این نوشتار حاصل بیش از پنجاه مصاحبه از خانواده، یاران و دوستان آن شهید است که همگی نگارنده را در گردآوری این مجموعه ارزشمند یاری رساندند.

2. از چیزی نمی‌ترسیدم
کتاب "از چیزی نمی ترسیدم" زندگی نامه ای است که حاج قاسم با دست مجروحش نوشته است. این داستان شخصیت مردی است که از دل روستایی دور افتاده در کرمان که چند دوره از زندگی ساده و گیرای خودش را برایتان روایت کرده است. این داستان شکل گیری مردی است که از  چوپانی به جایگاهی رسید به  بلندای آسمان ها، خیلی دوست دارم آنان که حاج قاسم را در لباس نظامی دیدند بدانند که او چگونه بزرگ شد. "از چیزی نمی ترسیدم" آغاز  رسالتی عظیم از شناختن مردی بزرگ است.

3. تندتر از عقربه‌ها حرکت کن
این کتاب حاصل گفت‌وگوهای دانشگر و نوید نجات‌بخش و دیدارهای مکرر دانشگر از بهیار صنعت سپاهان در سال 1395 است.
تندتر از عقربه‌ها حرکت کن روایتی از مسیر پر فراز و نشیب و پر چالش جوانی است که در جامعه امروزی نه ارثیه چندانی دارد و نه حاضر است برای موفق شدن شرکتش به احدی باج بدهد و رشوه بگیرد. چارچوب‌های خودش را دارد و با همان چارچوب‌ها که برگرفته شده از روایات بزرگان دین اسلام  و راهنمایی های علما و رهبر انقلاب است، تلاش می‌کندتا شرکتش را گسترش دهد. اما همه اطرافیان او  و مدیران دولتی دیگر چنین کاری را غیرممکن می‌دانند.

4. یک عاشقانه آرام
کتاب یک عاشقانه آرام اثر نویسنده محبوب معاصر، نادر ابراهیمی، درباره زندگی یک زوج است. مردِ داستان با نوشتن نامه‌های عاشقانه به همسرش سعی می‌کند تا زندگی‌شان دچار روزمرگی نشود. این کتاب در 40 سال اخیر جزء کتاب‌های پرمخاطب نادر ابراهیمی بوده است.

5. چهل نامه کوتاه به همسرم
نادر ابراهیمی کتاب چهل نامه ی کوتاه به همسرم را زمانی نوشته است که به تمرین خطاطی می پرداخته است. چنانچه خودش در آغاز کتاب چنین می نویسد: آن روزها که تازه تمرین خطاطی را شروع کرده بودم، حدود سال های 63-65، به هنگام نوشتن، در تنهایی – در فضایی که بوی تلخ مرکب ایرانی در آن می پیچید و صدای سنتی قلم نی، تسکین دهنده ی خاطرم می شد که گرد ملالی چون غبار بسیار نرم بر کل آن نشسته بود – غالبا به یاد همسرم می افتادم – که او نیز همچون من و شاید نه همچون من اما به شکلی، گهگاه و بیش از گهگاه، دلگرفتگی، قلبش را خاکستری رنگ می کرد – و می کوشیدم که به جستجو در به امید رسیدن به ریشه های گیاه بالنده و سرسخت اندوه، و دانستن اینکه این روینده ی بی پروا از چه چیزها تغذیه می کند، و شناختن شرایط رشد و دوامش آن را نابود کنم بل زیر سلطه و در اختیار بگیرم.

پرفروش‌های کتابشهر مشهد؛

1. گفتار شماره 17: نماز شب
همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار آسمانی حاج قاسم سلیمانی، «صهـبا» از مجموعه بیانات مقام معظّم رهبری گفتاری با عنوان «نماز شب» آماده و منتشر کرده است. در این گفتار فرازهایی از تأکیدات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دربارۀ نماز شب گردآوری و تنظیم شده است. انتهای گفتار مزیّن است به تصویر دو نمونه دستخط از توصیۀ سردار سلیمانی به خواندن نماز شب.

2. طرح کلی اندیشه اسلامی
کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن ، حاصل برگزاری بیست‌و‌هشت جلسه متوالی در بیست‌و‌هشت روز ماه مبارک رمضان سال 1353، توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است. بعد از ممانعت ساواک از برگزاری جلسات معظّم‌له در مسجد کرامت مشهد، ایشان تصمیم گرفتند تا جلسات ماهِ مبارک رمضان را در مسجد امام حسن مجتبی برگزار کنند.

3. از چیزی نمی‌ترسیدم
کتاب "از چیزی نمی ترسیدم" زندگی نامه ای است که حاج قاسم با دست مجروحش نوشته است. این داستان شخصیت مردی است که از دل روستایی دور افتاده در کرمان که چند دوره از زندگی ساده و گیرای خودش را برایتان روایت کرده است. این داستان شکل گیری مردی است که از  چوپانی به جایگاهی رسید به  بلندای آسمان ها، خیلی دوست دارم آنان که حاج قاسم را در لباس نظامی دیدند بدانند که او چگونه بزرگ شد. "از چیزی نمی ترسیدم" آغاز  رسالتی عظیم از شناختن مردی بزرگ است.

4. قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب
هرچند از مرحوم آذریزدی کتب فراوانی بجا مانده اما شاید بتوان گفت مهمترین و مشهور ترین کتاب ایشان دوره 8 جلدی "قصه های خوب برای بچه های خوب" است که بسیاری از کودکان و نوجوانان دیروز و امروز با آن آشنا و مانوس هستند.

5. چگونه یک نماز خوب بخوانیم
نماز خوب چه نمازی است؟ آثار و فواید یک نماز خوب و نقش آن در زندگی چیست؟ چگونه باید یک نماز خوب بخوانیم؟ چرا باید خوب نماز بخوانیم؟ این کتاب که برگرفته از سخنرانی‌های استاد پناهیان در حرم مطهر رضوی درباره نماز است به چنین سوالاتی پاسخ می‌دهد.

پرفروش‌های کتابشهر زاهدان؛

1. قرآن کریم

2.جشن تکلیف دختران و پسران
کتاب حاضر، مطالب آموزنده ای را برای پسران و دخترانی که به سن تکلیف رسیده اند بیان می کند.

3. شازده کوچولو
داستان کتاب شازده کوچولو درباره‌ی ملاقات خلبانی با یک موجود کوچولوی دوست داشتنی است. این خلبان همان نویسنده‌ ی کتاب آنتوان سنت اگزوپری است، او در یکی از سفرهایش به آفریقا، در صحرای آفریقا سقوط می‌کند و در آن‌جا شازده کوچولو را ملاقات می‌کند. داستان شاعرانه و عاشقانه شازده کوچولو از جایی شروع می‌شود که در سیاره‌ ب 612 که سیاره‌ی شازده کوچولو است گیاهی متفاوت در بین علف‌ها رشد می‌کند. گلی که در این داستان نقش معشوق را بازی می‌کند. شازده کوچولو که عاشق گل سرخ می‌شود در مسیر سفر قرار می‌گیرد، سفری که در جست و جوی دوست به زمین می‌رسد.  شازده کوچولو در سفرش با ساکنان هفت سیارک همنشین می‌شود و از آدم‌های هر سیاره حقیقت‌هایی درباره‌ی زندگی می‌آموزد.

4.پیشی پیشی رنگ کن
از مجموعه‌ کتاب‌های «پیشی پیشی رنگ رنگ» منتشر شده است. این کتاب برای سرگرمی، افزایش مهارت‌ رنگ‌آمیزی و کمک به پرورش دست‌ورزی کودکان 2 تا 6 سال مناسب است.

5. حواستو جمع کن
مجموعه «حواستو جمع کن» به توضیح آن دسته از فعالیت های آموزشی می پردازد که کودک شما با انجام آن ها می تواند مهارت های خود را در بسیاری از عرصه ها تقویت کند.
این مجموعه ی کمک آموزشی می تواند توسط اولیا و مربیان محترم در خانه و در مراکز پیش دبستانی، در مهدکودک ها و در کلاس های آمادگی برای کودکان با نیازهای ویژه مورد استفاده قرار گیرد.
آموزش های این مجموعه ضمن ایجاد میل و شوق به یادگیری در کودکان و تقویت تمرکز و دقت در تمام زمینه های آموزشی و آشنا نمودن آنان با دنیای اطراف خود، کودکان را آماده ی آموزش های کلاس اول  میکند.

همه این کتاب‌ها در کتابفروشی‌ها و شعب کتابشهر ایران موجود هستند. در ضمن این گزارش در اینستاگرام مجموعه کتابشهر ایران هم منتشر شده است.