از "ماجرای انیمیشن" تا "جنگ و صلح" و "آینده چگونه خواهد بود" به همراه عروس یمن" | تازه‌های کتاب در کتابشهر ایران

user photo
سید محمدمهدی مرتضوی
۲۷ مهر ۱۴۰۰
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

کتاب‌های تازه رنگ و بوی خاص خودشان را دارند! همگی جان تازه‌ای هستند برای بازار نشر و به کتابفروشی‌ها رنگ و بوی دیگری می‌دهند. تصمیم گرفته ایم تا هر چند وقت یک بار کتاب‌های تازه و جدیدی که به کتابفروشی‌های کتابشهر ایران راه پیدا می‌کنند را به شما معرفی کنیم تا این کتاب‌ها بیشتر از پیش شناخته شوند. این بار در این لیست کتاب‌های "ماجرای انیمیشن:‌ به روایت بزی که پرواز کرد"، "جنگ و صلح؛ روایتی از سال‌های قبل و بعد از پذیرش قطعنامه 598"، "آینده چگونه خواهد بود؟" و "عروس یمن" را به شما معرفی مکنیم. کتاب اول برای کودک و نوجوان و باقی کتاب‌ها برای بزرگسالان است.

معرفی کتاب‌ها؛

ماجرای انیمیشن:‌ به روایت بزی که پرواز کرد

داستان بزی است که تصمیم میگیرد تا در حالت‌های مختلف از خودش تصویری ثبت کند و به همراه این تلاش او بچه‌ها که خوانندگان اصلی این کتاب هستند به شهر سوخته در سیستان و بلوچستان سفر کرده و با اولین انیمیشن‌ها و تصاویر متحرکت دنیا که در ایران ساخته شده آشنا می‌شوند. این داستان تصویری به همراه متنی که دارد مناسب رده سنی 8ساله است و نویسنده به زیبایی علاوه بر تاریخ انیمیشن و مراحل ساخت آن‌ها به تاریخ هنر این کشور هم پرداخته است. این کتاب در 84صفحه به نویسندگی سمیه صوفبان و توسط انتشارات هوش ناب به قیمت 63هزارتومان منتشر شده است.

جنگ و صلح؛ روایتی از سال‌های قبل و بعد از پذیرش قطعنامه 598

شاید مقطعی کلیدی‌تر از قطعنامه 598 در تاریخ جمهوری اسلامی پیدا نشود! مقطعی که جنگ عراق با ایران طولانی و فرسایشی شده بود و مشکلات اقتصادی به مردم فشار آورده بود. کتاب جنگ و صلح مجموعه‌ای از مصاحبه‌ها با چهره‌های مختلف و بعضا کلیدی در دهه شصت و هفتاد شمسی می باشد که دارای سوابق سیاسی یا اقتصادی و یا نظامی هستند. در این کتاب بحث‌ها از رمان جنگ ایران و عراق آغاز شده است، به قطعنامه 598 به صورت مفصل پرداخته شده است و پس از دوره جنگ، درباره دوره صلح صحبت شده است.از جمله مصاحبه شوندگان در این کتاب، آقایان ابرهیم یزدی، عباس ملکی، صادق زیباکلام، محسن رفیق دوست،غلامحسین کرباسچی، محمد عطریانفر، حسین شیخ الاسلام، فرشاد مومنی، احمد توکلی و... می باشند. این کتاب ضمیمه مستند "عقلا" می باشد که توسط مرکز مستندسازی سفیرفیلم تولید شده است. نویسنده این کتاب "سید محمدمهدی دزفولی" و توسط انتشارات صاد با قیمت 79هزارتومان منتشر شده است.

آینده چگونه خواهد بود؟

چگونه می توانیم در دهه دوم قرن بیست و یکم، کتابی درباره پیشرفت های علمی پیش رو، چه آن ها که قریب الوقوع هستند و پنج یا ده سال با ما فاصله دارند، و چه آن ها که در آینده دور، پس از حیات ما، محقق می شوند، تالیف کنیم؟ این کتاب دربارۀ واقعیت‌های علمی است که در آیندۀ نه‌چندان دور محقق می‌شوند و داستان علمی-تخیلی نیست. جستارهای را متخصصان رشته های مختلف نوشته اند و به آخرین دستاوردهای رشته خود اشاره کرده اند. از موضوعات جستارها می توان به موارد زیر اشاره کرد: جمعیت‌شناسی، حفاظت از محیط زیست، تغییر اقلیم، آیندۀ پزشکی، ژنوم‌شناسی و مهندسی ژنتیک، زیست‌شناسی مصنوعی، گذار از انسان‌باوری، فضای ابری و اینترنت اشیاء، امنیت سایبری، هوش مصنوعی و روباتیک و... این کتاب را نشر فاطمی با قیمت 75هزارتومان منتشر کرده است.

عروس یمن

زندگی فاطمه مومنی به دلیل همراهی با مردم یمن و مقاومت آن‌ها مسیر متفاوتی را در پیش گرفته. زینب پاشاپور نویسنده کتاب که پیش از این کتاب بی توپریشانم را منتشر کرده است برای دومین کتاب خود به سراغ سوژه ای خاص و استثنایی رفته است. اما داستان خانم مومنی چیست؟ «عروس یمن» داستان زندگی زنی به نام «فاطمه مؤمنی» است که مسیر زندگی‌اش او را با ماجرای قیام مردم یمن و مبارزه آنان با تجاوزگری آل‌سعود و همپیمانانش همراه کرده است. این کتاب توسط انتشارات روایت فتح به چاپ رسیده و قیمت آن 53هزارتومان است.

کتاب‌ها را از شعب کتابشهر ایران بخواهید!

 برای تهیه و خرید این کتاب‌ها می‌توانید به شعب کتابشهر ایران در سراسر کشور مراجعه کنید.