شماره جدید مجله یادآور | بررسی تحولات سیاسی و امنیتی دهه 60

user photo
سید محمدمهدی مرتضوی
۶ آبان ۱۴۰۰
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

هربار که کتابی جدید در دنیای نشر ایران متولد میشود ذوق و شوق خاصی داریم برای معرفی آن به شما! در بخش تازه‌های کتاب کتابشهر ایران تلاش می‌کنیم تا تازه‌های نشر از زیر دست‌مان در نرود و کتاب‌های خوبی که چاپ می‌شوند را به شما معرفی کنیم. سیزدهمین شماره از مجله یا آن طور که پژوهشکده تاریخ معاصر می‌گوید، «کتاب‌ماه» یادآور که اخیراً چاپ و منتشر شده است، میهمان بخش تازه‌های نشر و کتاب ماست.

یک مجله برای دهه شصت؛

با فرارسیدن سال 60، نزاع‌های سیاسی لنتخاباتی رنگ و بوی خشونت به خود گرفت و این سال‌ها را تبدیل به سال‌های ترور و نفوذ در جمهوری اسلامی کرد. دو کلیدواژه ای که منتهی به تغییراتی شد که مسیر جمهوری اسلامی را بی‌شک در روزهای بعد ناهموار کرد. مجله یادآور که بیشتر شبیه به یک کتاب پُر و پیمان است تا مجله، این شماره از خودش را به ماجراها و اتفاقاتی اختصاص داده که منجر به شکل گیری ایده امنیتی در جمهوری اسلامی شدند. ایده‌ای که منجر به اقدامات امنیتی مثل افزایش محافظت از شخصیت‌های سیاسی و... شد. دهه 60 پر از ماجرا و سیاه و سفیدی است که نیاز داریم تا آن را بازخوانی کنیم. مجله‌ای که 468صفحه است و می‌شود با خواندنش به اشراف نسبتا کاملی نسبت به اتفاقات دهه شصت پیدا کرد.

بررسی ماجراهای دهه شصت؛

مجله یادآور که پس از سا‌ل‌ها شماره جدید آن چاپ و منتشر شده است، حاوی ده‌ها مصاحبه با شخصیت‌های معاصر و صدها عکس مستند و منتشر نشده است که برای محققان این حوزه جذاب خواهد بود. خاطرات و مصاحبه‌هایی از عزت‌شاهی گرفته تا محمد نیازی و دیگران که هر کدام در دوره‌ای و به خصوص در این دهه‌ی مهم تاریخی نقش آفرینی کرده و کاملا با فضای آن دوران آشنا هستند. «شهرآشوب» نام این ویژه‌نامه خواندنی است.

شهرآشوب را از کتابشهر تهیه کنید!

 پژوهشکده تاریخ معاصر مجله یادآور را با قیمت 250هزار تومان منتشر کرده است که برای تهیه و خرید این مجله می‌توانید به شعب کتابشهر ایران در سراسر کشور مراجعه کنید.